Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem:

Zanim przystąpimy do zabiegu laserowego zamykania naczynek niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu, na podstawie którego możemy określić czy pacjent może zabiegowi się poddać.

Dodatkowym testem jest przeprowadzenie darmowej próby laserowej, która okazuje się być niezbędna, aby ostatecznie wykluczyć ewentualność przeciwwskazań do owego zabiegu, jak również móc ustalić indywidualne parametry urządzenia, jakim w tym przypadku jest laser.

 

4-3 tygodnie przed zabiegiem należy zaniechać stosowania kremów oraz leków z retinolem,Vitaminą C, isotretinoiną, kwasami owocowymi, oraz odstawić wszelkiego rodzaju zioła (dziurawiec, nagietek), herbatki odchudzające typu Figura i inne leki światło-uczulające lub złuszczające.

Niżej można się zapoznać z różnymi postaciami retinolu, który występuje w wielu kosmetykach. Prosimy zatem dokładnie sprawdzić ich skład.

  • retinol - witamina A
  • aldehyd - retinal
  • kwas - kwas retinowy
  • estry - octan retinolu, propian retinylu, polimitynian retinylu

Po zabiegu:

Zabieg laserowego zamykania naczynek podobnie jak inne, które wykonuje się laserem ma wpływ na skórę. W związku z powyższym może wystąpić rumień, obrzęk, pęcherzyki, strupki czy też miejscowe wybarwienia skóry. Pacjent nie powinien się tym martwić, ponieważ jest to naturalne. Skóra reaguje na światło lasera czego objawem są wyżej wymienione zmiany utrzymujące się nie dłużej jak od kilku dni do kilku tygodni. Czas jest zależny od kwestii indywidualnych np. tempa regeneracji skóry.

Jak obchodzić się ze skórą po zabiegu?

  • nie drażnić skóry w okolicy zabiegu - nie stosować preparatów na bazie alkoholu
  • po zabiegu 2-3 razy dziennie stosować krem alantan plus, zinalfat
  • kilka dni po zabiegu unikać gorących kąpieli oraz ćwiczeń fizycznych
  • nie opalać się minimum 4 tygodnie po zabiegu
  • nie korzystać z sauny (1 miesiąc po zabiegu) oraz basenu (1-2 tyg. po zabiegu)
  • nie zdrapywać ewentualnych pęcherzyków czy strupków

 

Bardzo istotne jest również szczególne dbanie o skórę potraktowaną światłem lasera w zaciszu własnego domu. Jako profesjonaliści w tym temacie polecamy stosowanie preparatów, które przyczynią się do szybszej regeneracji skóry, jak także uszczelniania i wzmocnienia naczyń krwionośnych. Ich zaletą jest skład wzbogacony o witaminę C, oraz PP, specjalnie zmyślą o słabych naczyniach. Po zabiegu poleca się również stosować kosmetyki charakteryzujące się wysokimi filtrami UV.

 

Chętni mogą skorzystać z wielu oferowanych przez nasz gabinet zabiegów pielęgnacyjnych. Mają one na celu zadbać w szerokim tego słowa znaczeniu o skórę z problemami natury pigmentacyjnej czy naczyniowej.

 

Bydgoszcz

ul. Ceramiczna 5/77, 
85-085 Bydgoszcz

tel. 52 582 73 12 
email: info@laserstudio4.pl

 

Toruń

ul. Bażynskich 27C,
87-100 Toruń

tel. 56 652 16 85 
email: info@laserstudio4.pl

 

Masz pytania ?

form--footer

 
projekt i wykonanie www.pollyart.pl

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.