Wymodeluj i wysmuklij swoją sylwetkę.
Kawitacja ultradźwiękowa - należy do zabiegu, którego celem jest modelowanie sylwetki w wybranej części ciała. Zabieg jest zupełnie bezinwazyjny i określany jako idealna alternatywa dla zabiegów inwazyjnych tj. liposukcja, bądź też operacja z użyciem skalpela. Za sprawą działania ultradźwięków na tkankę tłuszczową znajdującą się pod skórą ciało zostaje stopniowo modelowane.
Działanie - Potraktowane falami ultradźwiękowymi tkanek tłuszczowych można porównać do mikromasażu. Na wskutek działania stymulacji na strukturę cząsteczkową tkanki tłuszczowej niepotrzebne produkty przemiany materii, które często przez lata gromadziły się tuż przy komórkach zostają usunięte. Proces ten odbywa się za sprawą układu limfatycznego, a następnie tłuszcze zostają wydalone wraz z moczem. Przed zabiegiem pacjentkom poleca się zwiększenie przyjmowania płynów. Średnio jest to od 1 do 1,5 l., co sprawi, iż tkanka tłuszczowa będzie lepiej nawodniona, a tym samym jej rozbijanie okaże się znacznie prostsze i dokładniejsze.
Po zabiegu warto nadal stosować się do zalecenia wypijania większych ilości płynów, ponieważ ma to wpływ na bezproblemowe oczyszczanie organizmu nie tylko z rozbitego wcześniej tłuszczu, ale także toksyn.
Efekt - Znaczną redukcję tkanki tłuszczowej pacjentki zauważają zaraz po pierwszym zabiegu. Dodatkowo skóra staje się bardziej jędrna, a tym samym elastyczna. Metabolizm i przemiana materii ulega dużej poprawie, dlatego na obszarach poddawanym zabiegom kawitacji ultradźwiękowej często dochodzi do zanikania znienawidzonego przez wszystkie pacjentki cellulitu.
Długość i częstotliwość zabiegu - Generalnie czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od grubości tkanki tłuszczowej, oraz wielkości obszaru, który ma być poddany kawitacji ultradźwiękowej. Na ogół jednak jest to od 15 do 30 minut, co z racji doświadczenia wcześniej zostanie z pacjentem uzgodnione. Jeśli nie jest zalecone inaczej zabiegi wykonuje się w odstępach tygodniowych. Wyjątkiem od tej reguły jest możliwość wykonania zabiegu dwa razy w tygodniu, co dotyczy osób o bardzo dużym nadmiarze tkanki tłuszczowej. Co więcej z zabiegu mogą korzystać zarówno panie jak i panowie borykający się z tym problemem.
Bezpieczeństwo zabiegu - Zabieg kawitacji ultradźwiękowej jest bezpieczny, kiedy wykonuje go osoba doświadczona z odpowiednimi kwalifikacjami. Emisja fal radiowych nie może trafiać wszędzie, a na fałd skórny bardzo równolegle do powierzchni ciała. Osoba wykonująca zabieg bardzo dokładnie omija miejsca, gdzie po skórą znajdują się większe narządy miąższowe tj. nerki, śledziona, wątroba czy jajniki. Najczęściej tego zabiegu nie wykonuje się także w okolicy szyi, oraz głowy.
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroba nowotworowa,
- rozrusznik serca i metalowe implanty w ciele,
- ostry stan zapalny organizmu,
- podwyższona temperatura ciała,
- nadczynność tarczycy,
- leki rozrzedzające krew np. Kwas acetylosalicylowy (aspiryna),
- niesteroidowe leki przeciwzapalne np. Ibuprofen.
- zabiegu nie wykonuje się również osobom poniżej 15 roku życia.