Przed zabiegiem:
Każdy, kto zamierza poddać się depilacji laserowej w naszym studio jest traktowany indywidualnie.
Niezbędny zatem jest wywiad, który pozwoli ocenić stan skóry, jak również włosków. Dopiero po wykonaniu tych czynności można wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej a także ustalić odpowiednie parametry urządzenia, jakim jest Laser LightSheer.
Bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze, dlatego koniecznością jest przeprowadzenie próby laserowej. Pomimo faktu, iż nowoczesny laser LightSheer jest w pełni bezpieczny osoba wykonująca zabieg musi mieć pewność reakcji skóry pacjenta na światło lasera. Próba jest całkowicie bezpłatna i można ją potraktować jako test kończący wcześniejszy wywiad.
Przed przystąpieniem do zabiegu skóra musi być odpowiednio przygotowana.
- 5 - 4 tygodni przed zabiegiem zalecane jest odstawienia depilatorów, wosku, pęset, kremów do depilacji, oraz innych metod usuwania włosa wraz z cebulką. Przez ten czas możliwe jest natomiast golenie i przycinanie owłosienia.
- 4 -3 tygodnie przed zabiegiem należy zaniechać stosowania kremów oraz leków z retinolem, Vitaminą C, isotretinoiną, kwasami owocowymi, oraz odstawić wszelkiego rodzaju zioła (dziurawiec, nagietek), herbatki odchudzające typu Figura i inne leki światło-uczulające lub złuszczające.
Ważna informacja na temat retinolu, a głównie form w jakich występuje w różnych kosmetykach.
- retinol - witamina A
- aldehyd - retinal
- kwas - kwas retinowy
- estry - octan retinolu, propian retinylu, polimitynian retinylu
Biorąc pod uwagę odpowiedzialność wynikającą z profesjonalnego podejścia do każdego pacjenta polecamy, aby każdy dokładnie sprawdził skład swoich kosmetyków. Głownie chodzi o składnik jakim jest retinol, jak także czy nie są światło-uczulające.
- 3 -2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać kąpieli słonecznych w tym solarium oraz stosowania samoopalaczy
- 1 tydzień przed zabiegiem nie należy złuszczać skóry w miejscach, które chcemy poddać depilacji. Proszę odstawić peeling mechaniczny czy chemiczny. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie powinna być sucha i podrażniona dlatego jeżeli występuje taka konieczność stosuj klika dni przed zabiegiem kremy lub balsamy nawilżająco - regenerujące
- W dniu zabiegu skóra powinna być: ogolona, zdrowa, bez podrażnień czy ran, umyta, niczym nieposmarowana. Nie należy wcześniej używać żadnych balsamów, kremów, maści
Po zabiegu:
Zaraz po zabiegu na skórze można zauważyć nieznaczny rumień czy też obrzęk zwany około mieszkowym.
Czasami mogą pojawić się także pęcherzyki, które zazwyczaj znikają po kilku dniach. Jeśli mowa o objawach ubocznych zdarzają się one bardzo rzadko, jednakże trzeba o nich informować.
W związku z powyższym dużą rolę odgrywa tutaj indywidualna reakcja skóry na światło lasera.
Rzadkością okazują się być odbarwienia, bądź przebarwienia skóry, niemniej i te znikają po kilku dniach, a w bardziej opornych przypadkach wrażliwości skóry na światło lasera mogą utrzymywać się od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Co uważa się za zabronione po zabiegu?
- Nie wolno opalać się po zabiegach laserowych. Należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum 2 tygodnie po zabiegu. Stosować wysokie filtry UV
- Nie wolno stosować leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających min 2 tygodnie po zabiegu
- Przez kilka dni po zabiegu nie wolno podrażniać skóry kosmetykami na bazie alkoholu, spirytusu, stosować pellingów, mydła czy dezodorantów itp.
- W razie podrażnienia skóry należy 2-3 razy dziennie stosować krem alantan, termcool lub bepanten
- Nie wyrywać włosów do następnego zabiegu
Ciągłość zabiegów tzw. seria jest bardzo istotna w kwestii zadowalającego efektu końcowego.
Poleca się wykonywać je w odstępach co 4, a 12 tygodni w zależności od tego, którą część ciała depilujemy. Istotna jest także indywidualna charakterystyka wyrastania włosków, ich koloru i grubości.
Wydłużając, tudzież skracając przerwy między zabiegami możemy spodziewać się znacznie słabszego efektu końcowego.