Przed i po zabiegu

Przed zabiegiem:

Każdy, kto zamierza poddać się depilacji laserowej w naszym studio jest traktowany indywidualnie.

Niezbędny zatem jest wywiad, który pozwoli ocenić stan skóry, jak również włosków. Dopiero po wykonaniu tych czynności można wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej a także ustalić odpowiednie parametry urządzenia, jakim jest Laser LightSheer.
Bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze, dlatego koniecznością jest przeprowadzenie próby laserowej. Pomimo faktu, iż nowoczesny laser LightSheer jest w pełni bezpieczny osoba wykonująca zabieg musi mieć pewność reakcji skóry pacjenta na światło lasera. Próba jest całkowicie bezpłatna i można ją potraktować jako test kończący wcześniejszy wywiad.

Przed przystąpieniem do zabiegu skóra musi być odpowiednio przygotowana.

 • 5 - 4 tygodni przed zabiegiem zalecane jest odstawienia depilatorów, wosku, pęset, kremów do depilacji, oraz innych metod usuwania włosa wraz z cebulką. Przez ten czas możliwe jest natomiast golenie i przycinanie owłosienia.
 • 4 -3 tygodnie przed zabiegiem należy zaniechać stosowania kremów oraz leków z retinolem, Vitaminą C, isotretinoiną, kwasami owocowymi, oraz odstawić wszelkiego rodzaju zioła (dziurawiec, nagietek), herbatki odchudzające typu Figura i inne leki światło-uczulające lub złuszczające.

 

Ważna informacja na temat retinolu, a głównie form w jakich występuje w różnych kosmetykach.

 • retinol - witamina A
 • aldehyd - retinal
 • kwas - kwas retinowy
 • estry - octan retinolu, propian retinylu, polimitynian retinylu

 

Biorąc pod uwagę odpowiedzialność wynikającą z profesjonalnego podejścia do każdego pacjenta polecamy, aby każdy dokładnie sprawdził skład swoich kosmetyków. Głownie chodzi o składnik jakim jest retinol, jak także czy nie są światło-uczulające.

 • 3 -2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać kąpieli słonecznych w tym solarium oraz stosowania samoopalaczy
 • 1 tydzień przed zabiegiem nie należy złuszczać skóry w miejscach, które chcemy poddać depilacji. Proszę odstawić peeling mechaniczny czy chemiczny. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie powinna być sucha i podrażniona dlatego jeżeli występuje taka konieczność stosuj klika dni przed zabiegiem kremy lub balsamy nawilżająco - regenerujące
 • W dniu zabiegu skóra powinna być: ogolona, zdrowa, bez podrażnień czy ran, umyta, niczym nieposmarowana. Nie należy wcześniej używać żadnych balsamów, kremów, maści

Po zabiegu:

Zaraz po zabiegu na skórze można zauważyć nieznaczny rumień czy też obrzęk zwany około mieszkowym.

Czasami mogą pojawić się także pęcherzyki, które zazwyczaj znikają po kilku dniach. Jeśli mowa o objawach ubocznych zdarzają się one bardzo rzadko, jednakże trzeba o nich informować.

W związku z powyższym dużą rolę odgrywa tutaj indywidualna reakcja skóry na światło lasera.

Rzadkością okazują się być odbarwienia, bądź przebarwienia skóry, niemniej i te znikają po kilku dniach, a w bardziej opornych przypadkach wrażliwości skóry na światło lasera mogą utrzymywać się od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Co uważa się za zabronione po zabiegu?

 • Nie wolno opalać się po zabiegach laserowych. Należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum 2 tygodnie po zabiegu. Stosować wysokie filtry UV
 • Nie wolno stosować leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających min 2 tygodnie po zabiegu
 • Przez kilka dni po zabiegu nie wolno podrażniać skóry kosmetykami na bazie alkoholu, spirytusu, stosować pellingów, mydła czy dezodorantów itp.
 • W razie podrażnienia skóry należy 2-3 razy dziennie stosować krem alantan, termcool lub bepanten
 • Nie wyrywać włosów do następnego zabiegu

 

Ciągłość zabiegów tzw. seria jest bardzo istotna w kwestii zadowalającego efektu końcowego.

Poleca się wykonywać je w odstępach co 4, a 12 tygodni w zależności od tego, którą część ciała depilujemy. Istotna jest także indywidualna charakterystyka wyrastania włosków, ich koloru i grubości.

Wydłużając, tudzież skracając przerwy między zabiegami możemy spodziewać się znacznie słabszego efektu końcowego.

Bydgoszcz

ul. Ceramiczna 5/77, 
85-085 Bydgoszcz

tel. 52 582 73 12 
email: info@laserstudio4.pl

 

Toruń

ul. Bażynskich 27C,
87-100 Toruń

tel. 56 652 16 85 
email: info@laserstudio4.pl

 

Masz pytania ?

form--footer

 
projekt i wykonanie www.pollyart.pl

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.