O zabiegu

Najskuteczniejsza metoda trwałej depilacji

Za sprawą depilacji laserowej LightSheer możemy spełnić swoje marzenie o gładkich i pięknie wyglądających poszczególnych partiach ciała.

 

Między innymi dużą zaletą tego zabiegu jest fakt oszczędności zarówno pieniędzy  i czasu, który poświęcamy tradycyjnej, lecz nie satysfakcjonującej depilacji.

Urządzenie zwane laserem diodowym Lightsheer firmy Lumenis należy do jednego z najlepszych, jeśli chodzi o depilację laserową. Używa się go we wszystkich renomowanych salonach na całym świecie. Depilacja za jego pomocą daje gwarancję niemalże bezbolesnego zabiegu, a określenie ,,bezinwazyjna’’, które często słyszymy od osób wykonujących owy zabieg  podkreśla, że skóra nie zostanie uszkodzona.

Dlaczego laser Lightsheer?

W zależności od punktu widzenia salony wyposażone są w różnorakie systemy depilacyjne. Klientom głównie zależy na profesjonalizmie urządzenia, oraz wykonanej usługi. W związku z powyższym u nas mogą Państwo liczyć na ogólną wysoką jakość, ponieważ dysponujemy światowej klasy nowoczesnym urządzeniem, jak także kadrą osób wyróżniających się szeroką widzą w tym temacie.

Wybór lasera podyktowany był:

  •  najwyższą skutecznością
  • bezpieczeństwem
  • dbałością o komfort pacjenta
  • bardzo małą ilością koniecznych zabiegów, aby osiągnąć oczekiwany efekt

 

Amerykańska firma Lumenis produkująca między innymi laser diodowy Lightsheer zaszczyca swoją obecnością na rynku od 1966 r. Lasery tego czołowego lidera słyną z tego, iż perfekcyjnie usuwają zbędne owłosienie, ale również okazują się niezbędne w medycynie. Laser Lightsheer jest najnowszym produktem, który został stworzony w oparciu o szereg istotnych kwestii mających na uwadze nowoczesne, skuteczne i komfortowe usuwanie niepożądanego owłosienia. Co więcej owy system posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków) respektowany na całym świecie. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ daje klientom poczucie, iż ich skórze zupełnie nic nie zagraża.

Nowatorskie podejście do możliwości technicznych, a tym samym komfortowego zabiegu laserem diodowym Lightsheer podkreśla, że jest to urządzenie najwyższej jakości. Główną zaletą jest tutaj zastosowanie systemu chłodzenia końcówką ChillTip™. Oznacza to, iż zabieg wykonywany jest z jednoczesnym i ciągłym chłodzeniem skóry przez system na poziomie ok. 4°C, a nie jak w innych przypadkach chłodzenia żelami czy też powietrzem. Osoba poddająca się depilacji odczuwa większy komfort, a sam zabieg jest nieporównywalnie przyjemniejszy.

Mechanizm działania światła lasera na mieszek włosowy i włos.

Światło lasera Lightsheer absolutnie nie zagraża skórze, ponieważ działa powierzchownie. Mowa tutaj o niezbędnych zaledwie 2 mm w głąb skóry, co pozwala skutecznie uszkodzić mieszek i doprowadzić do jego stopniowego zanikania. Rezultatem jest nic innego jak całkowita utrata włosa. Ważną informacją okazuje się to, iż promieniowanie lasera pochłania melanina mieszków włosowych, oraz skóry. Wiązka światła lasera ma za zadanie zniszczyć barwnik, a co za tym idzie zniszczeniu ulega również mieszek włosowy. Owa kolejność doprowadza do tego, że każdy poszczególny włosek zwyczajnie ginie. Profesjonaliści mówią o strzałach laserem. Dlatego warto nadmienić, że jeden strzał wiązką światła lasera niszczy kilkanaście widocznych włosków. Zabieg określa się za bardziej skuteczny u tych osób, które mają widoczną różnicę pomiędzy kolorem skóry, a mieszkiem włosowym.

Depilacja laserowa - efekty

Rezultaty jakie uzyskujemy po zabiegach zwanych depilacją laserową wcześniej wspominanym urządzeniem są spektakularne. Niemniej trzeba zaznaczyć, że włoski nie rosną równocześnie w związku z czym, aby całkowicie się ich pozbyć zachodzi konieczność powtórzeń zabiegu. Wyróżniamy trzy fazy, jakie mają wpływ na efekt końcowy depilacji laserowej. Pierwsza, to faza wzrostu (anagen). Są to włoski, które widzimy na naszej skórze. Drugą fazą jest faza przejściowa (katagen), gdzie włoski uwalniają się z brodawki stopniowo przesuwając się w górę. Ostatnią trzecią fazą jest faza spoczynku (telogen) podczas której do jakiegoś czasu włoski odżywiane są z mieszka, a w późniejszym czasie włoski naturalnie martwieją i wypadają.


W momencie działania lasera zniszczeniu ulegają włoski, które są w fazie wzrostu. Z kolei te, które aktualnie są w fazie uśpienia czekają na swoją kolej, czyli fazę wzrostu i kolejny zabieg depilacji laserem. W zależności od wzrostu zabieg powinien być powtórzony od 3 do 5 razy, aby można było mówić o pożądanym efekcie, czyli jedwabiście gładkiej skórze. Trzeba również nadmienić, że pierwszy zabieg usuwa 30 proc. niechcianego owłosienia, a poddanie się serii zabiegów gwarantuje pozbycia się 90 proc. owłosienia. Włoski, które pozostaną są bardzo delikatne i jasne, co sprawia, że również niewidoczne.

Bydgoszcz

ul. Ceramiczna 5/77, 
85-085 Bydgoszcz

tel. 52 582 73 12 
email: info@laserstudio4.pl

 

Toruń

ul. Bażynskich 27C,
87-100 Toruń

tel. 56 652 16 85 
email: info@laserstudio4.pl

 

Masz pytania ?

form--footer

 
projekt i wykonanie www.pollyart.pl

Login

Register

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.