Stymulacja odnowy skóry twarzy
Kwas hialuronowy, to polisacharyd który jest obecny w ciele każdego człowieka. Znajduje się głównie w skórze, a jego zadaniem jest łączenie włókien elastynowych i kolagenowych w skórze właściwej. Jego zadaniem jest także wiązanie wody, aby tkanki miały odpowiednie nawodnienie.
Z biegiem lat obecny w skórze kwas hialuronowy zanika, a skóra zaczyna wiotczeć. Na wskutek tego pojawiają się pierwsze i kolejne zmarszczki. Aby ten proces odwrócić można miejscowo uzupełnić egzogenny kwas hialuronowy wstrzykując go w poszczególne miejsca. Koniecznie warto nadmienić, iż jest on taki sam jak ten, który znajduje się w naszej skórze. Przed wstrzyknięciem musi zostać on poddany stabilizacji tzw. usieciowaniu. Sprawi to, iż będzie się on utrzymywał w skórze człowieka od 6 do 9 miesięcy.
Zaletami uzupełnienia kwasu hialuronowego w danych miejscach, to przede wszystkim głębokie nawodnienie i nawilżenie skóry, wypełnienie zmarszczek, nadanie objętości, poprawa konturów twarzy, wymodelowanie twarzy i ust, oraz rozpoczęcie procesu regeneracji skóry.
W żadnym przypadku owy preparat nie może zadziałać alergicznie. Gwarancją tego jest fakt, iż naturalnie występuje on w naszej skórze. W związku z powyższym nie są konieczne wcześniejsze testy, które potwierdzałyby lub wykluczały możliwość poddania się zabiegowi.
Najczęściej za pomocą kwasu hialuronowego korygujemy:
- pogłębione bruzdy nosowo-wargowe
- poziome i pionowe zmarszczki na czole
- powiększanie i modelowanie kształtu ust
Przeciwwskazania to:
- stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
- choroby autoimmunologiczne
- niewyrównana cukrzyca
- tendencje do powstawania bliznowców
- aktywne zakażenia okolicy zabiegu (opryszczka, trądzik)
- choroba nowotworowa
- ciąża, okres karmienia piersi
Objawy niepożądane:
- zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
- świąd w przypadku skóry wrażliwej,
- nadwrażliwość w miejscu korekcji,
- małe krwiaki w miejscu ukłucia, które znikają po około 7 dniach (rzadko).
- sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni
Przebieg zabiegu
Każdy pacjent przed przystąpieniem do zabiegu jest specjalnie przygotowany. Oprócz wcześniejszych ustaleń dotyczących tego, co będzie korygowane niezbędne jest nałożenie kremu znieczulającego. Zazwyczaj robi się to 30 minut przed rozpoczęciem zabiegu. Następnie za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą w wyznaczone miejsca wstrzykuje się substancje o konsystencji przezroczystego żelu. Czas trwania zabiegu nie jest długi. Najczęściej wystarcza 30 minut.
Zaletą zabiegu okazuje się być to, iż efekty widać natychmiast. Pacjent odczuwa zadowolenie ze swojego wyglądu przez okres od 6 do 9 miesięcy. Zależność utrzymywania się efektu jest indywidualną kwestią każdego człowieka. Na wpływ skrócenia czasu utrzymującego się efektu składa się: miejsce w jakie kwas hialuronowy był wstrzykiwany, wiek, używki np. palenie papierosów, nadmierne korzystanie z promieni słonecznych czy też solarium. Niemniej skóra po zabiegu jest wyraźnie napięta, wygląda młodo i jest w bardzo dobrej kondycji.