Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą niskiej temperatury
Kriolipoliza należy do najbardziej nowatorskiej metody trwałej redukcji tkanki tłuszczowej.
Przeznaczona jest dla osób z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej np. na udach, brzuchu, biodrach, pośladkach, dolnej części pleców, oraz ramionach. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia posiadającego dwie głowice, które mają możliwość pracy w tym samym czasie dzięki czemu zabiegowi mogą być poddane większe partie ciała.
Z racji tego, że urządzenie wyróżnia się zakresem temperatur od +5 do -10 °C zabieg może być przeprowadzany u osób będących w różnych etapach otyłości. Głównym zadaniem urządzenia do wykonywania kriolipolizy jest mrożenie tkanek tłuszczowych, aby w konsekwencji doprowadzić do lipolizy, czyli ich rozpadu.
WAŻNE! Zniszczeniu ulegają wyłącznie tkanki tłuszczowe, a skóra, mięśnie, naczynia krwionośne czy nerwy pozostają w nienaruszonym stanie.
Kiedy tkanki tłuszczowe zostaną potraktowane przez chłodzenie, bądź mrożenie komórki tłuszczowe zaczynają uwalniać lipidy, które transportowane są przez układ limfatyczny. W następnej kolejności całkowicie usuwane są z ciała za pomocą procesu metabolicznego organizmu, podobnie jak wszelkie inne tłuszcze z pożywienia.
Pomimo tego, że pierwszy efekt można zaobserwować już po 3-4 dniach, kiedy tkanka tłuszczowa robi się znacznie luźniejsza, to satysfakcjonujących rezultatów można oczekiwać dopiero od 2-3 tygodni do 3 miesięcy po zabiegu.
Ważną informacją jest to, iż po zabiegu dochodzi do zapalenia tkanki tłuszczowej. W okresie jednego miesiąca zapalenie zaczyna zanikać. Efekt końcowy tego zabiegu, to redukcja od 25 do 45 proc. kanki tłuszczowej. Powtórki zabiegów w tych samych obszarach ciała nie powinny być częstsze jak d 6 do 8 tygodni. Niemniej po zabiegu zaleca się odstąpienie od większego wysiłku np. intensywnych ćwiczeń fizycznych przez 7-10 dni.
Przciwwskazania:
- zaburzenia wątrobowe
- zaburzenia nerek
- miejscowe stany zapalne, rany
- miejscowe zaburzenia krążenia
- ostra pokrzywka z zimna
- hipoproteinemia zimnych aglutynin
- cukrzyca
- rozrusznik serca
- ciąża, karmienie piersią
- choroba Raynaud
- krioglobulinemia